Lety balónem Pardubice

Někteří lidé se milně domnívají, že lety balonem se praktikují pouze v letních dnech. Lítáme po celý rok a zejména v zimě to tedy opravdu nemá chybu. A nyní se vydáme do města perníků – let balonem přes Pardubice. Let balonem z tohoto místa má své neopakovatelné kouzlo. Vzhůru k nebesům! Relax, adrenalin, romantika to vše se snoubí při letu v balonu. Nenapadá mě originálnější dárek než právě let balonem, možná pasení ovcí v Beskydech by mohlo někomu připadat romantičtější. Ovšem let v baloně – to je něco. To je zážitek. Lidé se létat bojí, a přitom ptákům křídla závidí. Nebojte se vstoupit na palubu našeho balonu – nepadáme, jen lítáme nad úchvatnou krajinou.

Máte již koupenou letenku?
Zarezervujte si termín letu!

HISTORICKÉ CENTRUM PARDUBIC A PŘILEHLÉ OKOLÍ

Toto krajské město patří mezi nejkrásnější města východočeská města, a proto lety balonem přes Pardubice a okolí můžeme jen doporučit. První zmínka o vsi Pardubice pochází z roku 1295, kdy nesla název Pordoby. Na začátku 14. století se stal prvním vlastníkem Pardubic Púta z Dubé. V roce 1491 Pardubice koupil nejmocnější český šlechtic Vilem II. z Pernštejna. A tak máte možnost patřit z nebe na historický unikát, kdy se z obraného vodního hradu stal komfortní zámek Pardubice. Celkově Pernštejnům vděčíme za celé historické jádro města a je tady další dominanta Pardubic – Zelená brána s 59 m vysokou věží. Let balonem přes Pardubice a okolí, letíme nad hradem Kunětická hora z 15. století, a zpět do současnosti nelze přehlídnout opatovické a chvaletické elektrárny.

PARDUBICKO, STEJNĚ LÁKAVÉ JAKO MĚSTO

Rozhodně i milovníci přírodních krás si zde přijdou na své. A pak bude záležet na směru větru, zda spatříte lesknoucí se bohdanečské rybníky, dostihové závodiště, letiště a sečskou přehradu v oblasti Železných hor. Za pohled stojí i přírodní rezervace Strádovské peklo, která tvoří kaňon řeky Chrudimky a přilehlých toků. Je toho víc, mnohem víc, na lety balonem přes Pardubice se nezapomíná! A kdy poletíte právě Vy?