Jak to probíhá

ANEB NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Víte co potřebujete sebou pro váš první let? Víte jak si zarezervovat svůj let? Odkud a kdy se létá? Pokud jste si položili jednu z těchto otázek, pak jste tady správně. Ať už dostanete dárkový poukaz na let balónem nebo si koupíte letenku sami, mohou vás napadnout právě tyto otázky. Odpovědi na ně získáte v textu viz. níže.

MÁTE LETENKU ČI VOUCHER BASIC/ECONOMY PRO 1 OSOBU?

Jestli vlastníte letenku nebo dárkový poukaz pro 1. osobu, tzn. let s ostatními pasažéry je třeba si nejdříve zarezervovat svůj termín. Pokud musíme vlivem počasí váš let zrušit, není nutné nás kontaktovat, ale postačí, když si zarezervujete nový termín odletu. Byť by jste měl(a) více možností na vhodný termín, můžete rezervovat jen jeden datum. To zdůvodu přehledu naplněnosti, který je potřeba díky dalším pasažérům pečlivě plánovat. Při vyplňování formuláře o rezervaci, nezapomeňte na uvedení čísla letenky, dále platný e-mail a především platné telefonní číslo. Tyto údaje potřebuje pilot balónu, aby se s vámi mohl spojit a předat informace o možných změnách, přesném času vzletu a konečně na místě setkání. Podrobné informace k času a místu srazu pasažérů obdržíte přímo od pilota letu následovně:
  • ranní lety – info den předem do 20,30 hod.
  • odpolední lety – info v den letu do 12,30 hod.

PRIVÁTNÍ LETY BALÓNEM – LETENKY PRIVAT, PRO VÍCE OSOB APOD.

Výše uvedené letenky obsahují tzv. privátní let, tzn. že v koši letíte s pilotem pouze vy. Po následné dohodě s operátorkou společně určíte místo a termín odletu. Pilot prověří letecký prostor místa vzletu, geomorfologii terénu a další nutné okolnosti, které k letu přísluší. Jak přesný termín, tak určení místa startu si rezervujte výhradně na telefonním čísle 604 345 678. Pokud si koupíte jakoukoliv letenku, automaticky vám poskytneme 10% slevu na další let s námi!

KROK ZA KROKEM, LET BALÓNEM S LETY BALONEM S.R.O.

  1. Než vzlétneme… Ve chvíli, kdy se setkáte s pilotem na smluveném místě, vám na louce pilot objasní další kroky, které budou následovat. Jako první pilot sestaví koš a vyjme balón z ochranného vaku. Následně pomocí ventilátoru se začne plnit balon vzduchem. Pokud chcete zážitek co nejvíce prodloužit a užít si jej se vším všudy, můžete pilotovi v přípravných pracech plně asistovat. Po naplnění balónu studeným vzduchem, pilot pomocí hořáku vzduch ohřeje a to zapříčiní zvednutí balónu. Jakmile se tak stane, budete moci vstoupit do koše. V okamžiku kdy bude balón dostatečně „natopen“, začne pilot zkoušet paraventil, resp. záklopku vrchlíku a již nic nebrání vzletu.
  2. Když jste ve vzduchu Let balónem je cca 1 hodinu dlouhý. „Nahoře“ rozhodně dbejte pokynů pilota, především je důležité se pevně držet madel umístěných uvnitř koše. Samotný let probíhá ve výšce cca 500-700m nad zemí a letí se rychlostí větru a směru větru. Díky tomu není možné přesně plánovat trasu, kterou prolétáte, což přidává na doprodružnosti a jedinečnosti každého letu. Když začnete přistávat, sladí pilot místo přistání s doprovodným vozidlem, které sledovalo váš balón v každém okamžiku vašeho letu.
  3. Jsme na zemi Přistáním ještě celý zážitek nekončí. vyzkoušíte si zpětnou demontáž balónu a následuje slavnostní a ojedinělá chvíle, a tou je „křest prvoletců“, která je určená všem, kteří tento zážitek absolvovali poprvé. Následný odvoz konzultujete s řidičem a tím tento krásný zážitek končí a vy se můžete plně věnovat dojmům z vašeho prvního letu.
„Vážení klienti, prvoletci nebo spíše pasažéři, kteří na svůj let teprve čekají. Pevně věříme, že Vám let balonem vyjde hned v prvním dohodnutém termínu, ale ne vždy se to podaří. Prosíme Vás tímto o trpělivost, naši kolegové (ať už samotní piloti nebo koordinátoři letů) důrazně chtějí, aby byl let proveden – nejenže jsou za to placeni, ale zároveň mají svoji práci jako koníčka, těší se na každou minutu, kdy mohou letět. Nezlobte se prosím, když daný let zruší (ať už 2 hodiny předem a nebo třeba i na místě), zodpovídají za Vaše životy, za majetek třetích osob (na zemi) a samozřejmě za leteckou techniku. Rozhodnutí o letu je vždy subjektivní, rozhoduje o tom nejen aktuální počasí (v daný den na daném místě), letový prostor, ale i pocit pilota před samotným letem. Pokud se mu jenom trochu něco nezdá, necítí se na to, má podezření, že se počasí změní a další faktory, raději let zruší. Prosím, nenaléhejte na něj, všichni si chceme let balonem užít. Balon je silně závislý na síle a směru větru, pilot má omezené možnosti v jeho pilotování. Budeme rádi, když uvedené důvody pochopíte a raději se budete těšit na další termín, který už určitě dopadne pozitivně..“ Pavel Božoň, pilot a jednatel společnosti

JAK SE OBLÉCI?

Ideálním pro lety balónem je outdoorové oblečení a obuv. Ne každé přistání může být jak z příručky, ale vždy záleží na povrchu, kam přistáváte. Rozdíl je přistát na upravené louce nebo na zoraném povrchu pole. Teplota ve výšcem, kde je let uskutečněn je díky hořáku zavěšený nad vámi přibližně stejná jako na zemi a proto není nutné se nějak zvlášť „nabalovat“ několika vrstvami oblečení. Lidem vyššího vzrůstu, doporučujeme vzít pokrývku hlavy. Pokud letíte v letním období, není od věci i repelent, protože i po přistání na louce se zde mohou objevit všudypřítomní komáři.