Lety balónem Hradec Králové

Chcete originální dárek nebo vlastrní zážitek? Let balonem – tady nic nezkazíte, jen své drahé rodinné příslušníky mile překvapíte, stejně tak svého obchodního partnera nebo klienty. A pokud vy sami toužíte zažít něco nového, tak neváhejte a objednejte si let balonem. Balony napadají, balony se pouze vznášejí nad krásnou krajinou. Naše flotila se zkušenými piloty je vám po celý rok k dispozici a nemusíte přitom ani vyluxovat svou vkladní knížku. Ceny jsou víc než dobré – startujeme! A kde poletíme? Na řadě je Hradec Králové.

HRADEC KRÁLOVÉ A JEHO LÁKADLA

Let balonem přes Hradec Králové patří mezi ty nejoblíbenější a nejžádanější lety. Jak je to možné? Město leží na půvabném soutoku Labe s Orlicí a bylo již osídleno v prehistorické době. V roce 995 v době vlády Přemyslovců byl Hradec sídlem knížete a v roce 1225 se stal svobodným královským městem. V nově postaveném gotickém hradu přebýval nejen Přemysl Otakar I., ale také Václav I., Přemysl Otakar II. a Václav II., ovšem husité ochudili město o mnohé umělecké a stavitelské památky. Přesto z ptačí perspektivy můžeme stále obdivovat Chrám svatého Ducha, Bílou věž a novostavbu ve tvaru X, Státní vědeckou knihovnu. Pokud vítr povane správným směrem, tak let balonem přes Hradec Králové povede cestou, kde spatříte membránovou střechu nového terminálu hromadné dopravy, hradecké letiště, koupaliště Flošna a romantickou meandru řeky Orlice.

PAMÁTKY HRADCE A JEHO OKOLÍ

Za povšimnutí také stojí Hradecké městské lesy, které jsou zde již od 14. století a rozkládají se na ploše 3800 ha. Lety balonem přes Hradec Králové a okolí nabízí pohled na impozantní zámky, kde budeme jako první jmenovat zámek Hrádek u Nechanic, zámek Pardubice, severozápadně od Hradce Králové stojí půvabný zámek Neděliště a zajisté stojí za povšimnutí i barokní zámek Cerekvice nad Bystřicí, nedaleko Jičínska v Královéhradeckém kraji.

Chcete to všechno zažít? Stačí zakoupit letenku, ještě dnes!